KAINUU TRAIL -TULOKSET

Kainuu Trail Hossa National Park (Finland) 3.7.2021 -polkujuoksutapahtuma

GPS-SEURANTA

GPS-seuranta (55 km ja 78 km)

 

ONLINE-SEURANTA JA -TULOKSET

Online-seuranta ja -tulokset (3.7.2021)

 

KAINUU TRAIL -TULOKSET 3.7.2021

Miehet 78,0km

Lähti: 18, Keskeytti: 6, Hylätty: 1

1. 32 Kumpula Jussi   7:19:29 +0
2. 15 Kaukola Tommi NTR/NUTS 7:57:09 +37:40
3. 13 Mattila Marko Hoka One One Team FI 8:33:55 +1:14:26
4. 33 Keränen Vesa   8:43:48 +1:24:18
5. 5 Ballini Marco Hillers Trail Running Club 9:35:01 +2:15:31
6. 7 Lippo Markus NorthernTrailRunners 10:08:40 +2:49:10
7. 10 Päällysaho Juha Mepon Urheilujaosto 10:35:26 +3:15:56
8. 1 Härkönen Tuomo   10:42:46 +3:23:16
9. 17 Kinnunen Janne SuomRa 11:04:47 +3:45:18
10. 25 Holopainen Jarmo   13:00:10 +5:40:40
11. 11 Kemppainen Janne NTR / Poluille Eksyjät 13:00:10 +5:40:40
  28 Heilala Arttu Vuokatti Kesk.  
  31 Lindqvist Antti SKUusi Kesk.  
  4 Marjala Juha Suomussalmen Rasti Kesk.  
  21 Sainio Mikko   Kesk.  
  23 Timonen Kari Nordic waterproofing oy Kesk.  
  9 Vanhala Jarkko Oulun Reipas Kesk.  
  34 Kortesalmi Joona   Hyl.  

Naiset 78,0km

Lähti: 6, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1. 16 Hens Hilde   10:16:57 +0
2. 27 Karvonen Maija Pallohukassa 12:09:05 +1:52:08
3. 35 Parviainen Jenny   12:38:02 +2:21:05
3. 29 Heilala Nea UltraSisu 12:38:02 +2:21:05
5. 26 Huhtala Heli   13:29:05 +3:12:08
  30 Toppila Anni Sotanorsut Seikkailulla Kesk.  

Miehet 55,0km

Lähti: 33, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1. 51 Hakala Harri valtimon vasama 5:30:02 +0
2. 78 Lehti Esa Team La Sportiva Finland 5:39:56 +9:53
3. 46 Härkönen Lasse   5:56:51 +26:49
4. 66 Erkkilä Jukka Järvenpään Pyöräilijät 6:10:22 +40:19
5. 52 Loukusa Markku Iisu 6:37:35 +1:07:33
6. 43 Pitkänen Markku Puijon Mahti 6:40:22 +1:10:19
7. 88 Anttila Timo   6:44:11 +1:14:08
8. 79 van Wageningen André   6:44:54 +1:14:51
9. 69 Harmaala Ismo Musta Neliö 6:51:31 +1:21:28
10. 67 Markelin Lauri   6:54:26 +1:24:24
11. 65 Ylisassi Henry Kajaani 6:57:54 +1:27:51
12. 68 Ylisassi Aapo Oulu 6:57:54 +1:27:52
13. 90 Karvonen Mika   7:19:56 +1:49:53
14. 57 Karvonen Jouni   7:19:56 +1:49:53
15. 83 Säkkinen Pekka   7:22:21 +1:52:19
16. 55 Moilanen Eero Team Vison 7:27:45 +1:57:42
17. 64 Suikka Markku   7:33:23 +2:03:20
18. 71 Väisänen Mika   7:33:23 +2:03:21
19. 84 Mönttinen Sauli Northern Trail Runners 7:46:01 +2:15:58
20. 85 Satomaa Jari Northern Trail Runners 7:56:05 +2:26:02
21. 80 Hyart Timo   8:01:12 +2:31:09
22. 73 Keski-Honkola Pertti Endurance 8:06:31 +2:36:29
23. 77 Nieminen Tuomas Northern Trail Runners 8:30:17 +3:00:15
24. 81 Lehtonen Teijo Northern Trail Runners 9:08:24 +3:38:21
25. 40 Härkönen Eero Suomussalmen Rasti 9:23:27 +3:53:24
26. 89 Haavikko Heikki   9:28:54 +3:58:52
27. 60 Nakari Antti Team Ultima Beavers 10:32:54 +5:02:51
28. 61 Leppänen Petri Team Ultima Beavers 10:32:54 +5:02:51
29. 62 Mäkkeli Marko   10:32:54 +5:02:51
30. 75 Luimula Henry Iisalmen Visa 11:16:16 +5:46:14
31. 87 Riikonen Juha   11:16:16 +5:46:14
32. 74 Välimaa Mikko RR Idrottsförening r.f. 11:16:17 +5:46:14
  72 Kiiskilä Anssi Nivalan polku ry Kesk.  

Naiset 55,0km

Lähti: 11, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1. 44 Tulppo Riikka RT Hyvinvointipalvelut 5:51:58 +0
2. 45 Steurs Assi Tampere Trail Run 6:54:28 +1:02:29
3. 82 Rantanen Veera Kariston ketterä 7:06:07 +1:14:08
4. 91 Karvonen Anu   7:19:56 +1:27:58
5. 49 Kuikka Noora Pukkilan Polkunäädät 7:27:25 +1:35:27
6. 86 Silvasti Anu Pukkilan Polkunäädät 8:11:35 +2:19:36
7. 70 Pasanen Sanna Samba Trail Running Club 8:14:58 +2:22:59
8. 53 Tuohimaa Irene   8:39:34 +2:47:36
9. 41 Rantalainen Arja Ryläyksen Ystävät 11:19:54 +5:27:56
10. 42 Rantalainen Tuija RyläyksenYstävät 11:46:19 +5:54:20
  63 Jokinen Mari   Kesk.  

Miehet 38,0km

Lähti: 37, Keskeytti: 2, Hylätty: 0

1. 168 Pukema Hannu-Pekka   3:00:59 +0
2. 131 Virta Jani Kestävyysurheilu.fi / Neste Un 3:08:46 +7:46
3. 154 Korhonen Tatu Northern Trail Runners 3:25:12 +24:13
4. 123 Salo Janne VSVU 3:33:11 +32:12
5. 155 Keskitalo Markus   3:42:35 +41:35
6. 167 Krapu Marko Yle Run / Trailrunning Finland 3:53:23 +52:24
7. 107 Parkkinen Keijo Vattuahon Vilpas 3:55:16 +54:17
8. 161 Ivola Jonne Lankomiehet 4:00:26 +59:27
9. 141 Vesterinen Antti Röhköt 4:01:48 +1:00:48
10. 153 Määttä Janne Tampere Trail Running 4:02:39 +1:01:39
11. 176 Kinnunen Jukka   4:09:33 +1:08:34
12. 140 Pehkonen Marko Röhköt 4:13:35 +1:12:35
13. 109 Kähkönen Juha Hillers Trail Running Club 4:30:27 +1:29:27
14. 116 Pokkinen Panu   4:35:02 +1:34:02
15. 112 Valkola Juho Otaniemen Löpsyttelijät 4:41:49 +1:40:49
16. 124 Hänninen Jouni   4:42:36 +1:41:37
17. 122 Rahja Hannes   4:46:52 +1:45:53
18. 143 Lotvonen Laitasaaren Veto 4:55:37 +1:54:38
19. 157 Virkola Tuomo Saskan Talli 4:56:29 +1:55:29
20. 100 Ijäs Asko Jyväskylä Trail Runners 5:08:13 +2:07:13
21. 149 Laurén Ville   5:16:09 +2:15:10
22. 125 Ruotsalainen Jari   5:18:26 +2:17:27
23. 160 Tahkola Mika Oulu 5:31:57 +2:30:58
24. 145 Granlund Patrik Run for Fun Nykarleby 5:33:32 +2:32:32
25. 117 Kaprio Henri SK Mortis 5:50:19 +2:49:20
26. 151 Nordling Robert   5:52:12 +2:51:13
27. 148 Isaksson Patrik Run For Fun Nykarleby 6:01:31 +3:00:32
28. 147 Vesterlund Johnny Run for Fun Nykarleby 6:13:54 +3:12:55
29. 128 Korhonen Samu Korven urheilijat 6:19:21 +3:18:22
30. 134 Tero Pertti #polkuilijat 6:22:41 +3:21:42
31. 159 Palokangas Vesku   6:31:41 +3:30:42
32. 132 Tauren Jari   6:39:09 +3:38:10
33. 170 Anttonen Karre Hossan Hiipijät 9:27:08 +6:26:09
34. 169 Lahti Jarkko Hossan Hiipijät 9:27:10 +6:26:10
35. 171 Khataev Arslan Hossan Hiipijät 9:27:31 +6:26:31
  115 Enjala Juuso Petosen nallet Kesk.  
  119 Harju Tuomas Team Ultima Beavers Kesk.  

Naiset 38,0km

Lähti: 25, Keskeytti: 2, Hylätty: 2

1. 144 Moilanen Miia Suomussalmen Rasti 4:08:51 +0
2. 139 Mattila Katja Porvoon Urheilijat 4:20:20 +11:28
3. 152 Keski-Vakkuri Ira Team Ahertaja 4:35:56 +27:04
4. 166 Piippo Outi   4:38:41 +29:49
5. 130 Mäki-Mantila-Pasanen Ritva Seinäjoen Seudun Urheilijat 4:43:08 +34:16
6. 146 Pirtilä Tiina   4:45:37 +36:45
7. 142 Lotvonen Tiina Laitasaaren Veto 4:55:37 +46:45
8. 150 Holappa Marika Suomussalmen rasti 4:57:40 +48:48
9. 172 Aaltonen Katri   5:11:55 +1:03:03
10. 113 Kurittu Kaisa Pyhätunturi 5:23:20 +1:14:29
11. 165 Huovinen Satu Hillers Trail Running Club 5:30:32 +1:21:41
12. 164 Salo Saija Hillers Trail Running Club 5:36:40 +1:27:49
13. 118 Niiranen Nanna   5:50:19 +1:41:28
14. 162 Immonen Sanna Northern Trail Runners 5:56:05 +1:47:13
15. 127 Laitinen Taina Kalliokylän Kisaveikot 5:56:07 +1:47:15
16. 104 Paulanto Kaisu   6:12:15 +2:03:23
17. 129 Korhonen Päivi Korven urheilijat 6:19:21 +2:10:30
18. 175 Kuvaja Juulia Polkujuoksupoppoo 6:20:15 +2:11:23
19. 174 Huotari Enni Kainuun Pyöräilijät 6:20:16 +2:11:24
20. 173 Mäkäräinen Elisa   6:24:49 +2:15:58
21. 136 Tissari Alexandra   6:47:27 +2:38:35
  110 Enjala Tea   Kesk.  
  120 Harju Iines Team Ultima Beavers Kesk.  
  158 Jarva Karin   Hyl.  
  163 Mäntykorpi Kirsi   Hyl.  

Miehet 21,0km

Lähti: 43, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 288 Kymäläinen Petteri Suomussalmen Rasti 1:36:05 +0
2. 285 Linnainmaa Tero Kaupin tila 1:36:53 +47
3. 280 Seppänen Ilpo Selkosen Metsästäjät 1:37:18 +1:13
4. 311 Kiuru Jani Kuukkasnäs athletic club 1:38:30 +2:24
5. 310 Ahmaniemi Samppa Jyväskylä Trail Runners 1:42:38 +6:32
6. 299 Laurila Hannu RDS 1:46:56 +10:51
7. 207 Lahtinen Joona Hillers Trail Running Club 1:48:51 +12:46
8. 319 Alakärppä Mikko Hillers Trail Club / Juoksuopi 1:50:23 +14:18
9. 324 Suomalainen Mika Vieremän Koitto 1:58:51 +22:46
10. 293 Kellokumpu Seppo Metsähallitus 2:01:05 +25:00
11. 301 Uotinen Harri Muuratsalon polut 2:03:00 +26:55
12. 270 Kylmäoja Jouko Trail Run Team Huippumoodi 2:06:23 +30:18
13. 309 Silfverhuth Olli-Pekka Tampereen Maratonklubi 2:07:11 +31:06
14. 277 Wik Toni   2:08:42 +32:37
15. 237 Hinkkanen Mika   2:09:15 +33:09
16. 318 Koskinen Kasperi ESAD 2:09:22 +33:16
17. 323 Kainulainen Risto Vieremän Koitto 2:09:31 +33:25
18. 250 Neiglick Teris   2:11:23 +35:18
19. 325 Kinnunen Jorma Suomussalmen Rasti 2:13:24 +37:18
20. 214 Matkaselkä Ari Piipsjärven Reippaat 2:21:30 +45:25
21. 290 Lukkari Marko Kehpon Ponnistus Plus 2:23:32 +47:27
22. 322 Pyykkönen Aku Suomussalmen Rasti 2:30:41 +54:35
23. 327 Pekkarinen Harri   2:33:30 +57:25
24. 275 Suonpää Sakari Team Ahertaja 2:35:39 +59:34
25. 242 Mattila Jukka   2:36:17 +1:00:12
26. 251 Keränen Ville   2:38:43 +1:02:37
27. 306 Ilomäki Sakari   2:41:09 +1:05:03
28. 227 Huuki Pekka   2:42:01 +1:05:56
29. 320 Kalttonen Riku   2:42:41 +1:06:36
30. 221 Kyllönen Jari Sukset kuntoon 2:42:53 +1:06:48
31. 255 Stensrud Simon Team Tenderloins 2:44:49 +1:08:44
32. 308 Kallioniemi Terjo Litran mitta 2:49:51 +1:13:45
33. 313 Hautajoki Esa JYPS 2:51:53 +1:15:47
34. 321 Honkanen Janne Team Hasselpähkinäsnapsi 2:53:58 +1:17:53
35. 303 Iivanainen Jukka Savon Suunta 2:54:53 +1:18:48
36. 326 Kuittinen Antti   2:55:41 +1:19:36
37. 292 Ylitalo Timo   2:57:59 +1:21:54
38. 279 Salminen Ossi   2:58:03 +1:21:58
39. 316 Päivärinta Santtu Ikämiehet metsässä 3:05:53 +1:29:48
40. 222 Alaluusua Matti Hankala Akka Running Team 3:06:42 +1:30:36
41. 208 Vaikkinen Tuomo #yhteinenpolku 3:14:48 +1:38:43
42. 287 Stara Kristian Run for fun, Nykarleby 3:34:01 +1:57:56
43. 228 Korva Mika   4:24:58 +2:48:52

Naiset 21,0km

Lähti: 64, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1. 296 Sivén Hanna Kangasala SK 1:54:39 +0
2. 283 Liuha Riina Liuhan Laukka 1:55:48 +1:08
3. 200 Repo Nina Polkujuoksupoppoo 1:58:39 +4:00
4. 268 Koskela Salla   2:00:34 +5:54
5. 298 Jämsén Niina Kajaanin Suunnistajat 2:02:42 +8:02
6. 295 Pekkala Salla   2:05:14 +10:34
7. 212 Vänskä Virpi Northern Trail Runners 2:09:33 +14:53
8. 267 Miettinen Reetta   2:09:36 +14:56
9. 312 Hautajoki Eevi JYPS/Ride Cycle Store-Trek 2:17:36 +22:56
10. 243 Helkama Outi   2:17:58 +23:18
11. 328 Hartikainen Elina Northern trail runners 2:18:51 +24:11
12. 297 Huttunen Anna   2:20:56 +26:17
13. 269 Hotti Suvi   2:22:16 +27:36
14. 272 Romppainen Eeva SURA 2:22:41 +28:01
15. 245 Heikkinen Miia Kehpon Ponnistus 2:23:33 +28:53
16. 246 Flöjt-Leinonen Laura Kehpon Ponnistus 2:24:40 +30:00
17. 294 Stricker Rea Hillers Trail Running Club 2:25:15 +30:36
18. 289 Lucas Isla   2:25:42 +31:02
19. 291 Peltomäki Suvi Tampere Trail Running 2:27:31 +32:51
20. 273 Koivunen Hanna   2:30:39 +36:00
21. 206 Kokkonen Riikka Hillers Trail Running Club 2:36:16 +41:36
22. 282 Elf Anna SK Business Ladies 2:36:20 +41:40
23. 307 Räikkönen Päivi   2:37:23 +42:43
24. 215 Parkkinen Piia Vattuahon Varpunen 2:39:25 +44:45
25. 271 Laurila Meri   2:39:26 +44:47
26. 244 Auvinen Anne   2:39:39 +44:59
27. 240 Mård Hilma   2:40:57 +46:17
28. 304 Iivanainen Emma Savon Suunta 2:41:49 +47:09
29. 281 Loukusa Katri SK Business Ladies 2:43:49 +49:09
30. 231 Hangasmaa Erja   2:44:15 +49:35
31. 300 Uotinen Sanna   2:44:15 +49:35
32. 254 Heikkinen Jenna Team Tenderloins 2:44:49 +50:09
33. 284 Uusitalo Hannele Loimaan Jankko 2:44:58 +50:19
34. 234 Moilanen Sofia Team Vison 2:46:31 +51:51
35. 259 Leminen Marita   2:49:16 +54:37
36. 241 Rahja Ann-Helen   2:49:32 +54:52
37. 315 Valkonen Elina   2:51:24 +56:45
38. 314 Hautajoki Tarja JYPS 2:51:53 +57:13
39. 249 Monlund Heli   2:52:12 +57:32
40. 262 Linden Nina   2:52:12 +57:33
41. 203 Bonde Jensen Tarja Yle Run 2:53:18 +58:38
42. 204 Huotari Raisa Yle Run 2:53:18 +58:38
43. 286 Nyholm-Stara Gun Run for fun, Nykarleby 2:55:21 +1:00:41
44. 220 Huotari Jaana Sukset kuntoon 2:56:28 +1:01:49
45. 317 Toppinen Johanna   2:57:05 +1:02:25
46. 226 Huuki Annika   2:58:31 +1:03:52
47. 278 Niilekselä Laura   2:59:48 +1:05:08
48. 302 Holappa Riitta   3:00:50 +1:06:11
49. 248 Palovaara Henni   3:03:05 +1:08:26
50. 223 Kivijärvi Marjo Hankala Akka Running Team 3:06:41 +1:12:01
51. 233 Moilanen Annejaana Team Vison 3:11:09 +1:16:30
52. 256 Auvinen Leena   3:13:20 +1:18:41
53. 260 Närhi Roosa   3:13:45 +1:19:06
54. 209 Magga Outi #yhteinenpolku 3:14:48 +1:20:09
55. 266 Toikkanen Mira #polkuilijat 3:16:02 +1:21:22
56. 274 Pyykkönen Elsa SURA 3:16:20 +1:21:41
57. 263 Hakala Marja Suomussalmen Rasti 3:25:13 +1:30:33
58. 265 Kanniainen Tiina   3:27:53 +1:33:13
59. 232 Ollikainen Elsa   3:28:37 +1:33:58
60. 230 Koponen Mirkka Rauhalahti Road Runners 3:28:38 +1:33:58
61. 236 Liukkonen Päivikki   3:32:04 +1:37:24
62. 305 Iivanainen Minna Savon Suunta 3:35:59 +1:41:19
63. 276 Wik Pernilla   3:43:25 +1:48:45
  252 Kela Leena Suomussalmen Rasti Kesk.  

Miehet 10,0km

Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 412 Kymäläinen Kimmo   41:25 +0
2. 399 Kauppila Juha   52:18 +10:52
3. 422 Mättölä Ali Essu 58:53 +17:28
4. 430 Pasanen Jussi Rasti-Jussit 1:03:48 +22:23
5. 374 Ronkainen Juha Pudasjärven urheilijat 1:04:57 +23:32
6. 432 Karttimo Antti   1:09:45 +28:20
7. 431 Heikkinen Janne   1:09:48 +28:23
8. 408 Korhonen Toni   1:15:07 +33:42
9. 418 Sääskilahti Petri   1:16:14 +34:49
10. 372 Heikkinen Harri   1:21:04 +39:39

Naiset 10,0km

Lähti: 48, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 429 Purola Lotta   51:56 +0
2. 417 Pääkkönen Sirpa Sotkamon Jymy 58:03 +6:07
3. 436 Jonninen Minna   1:03:44 +11:48
4. 368 Kipinä Ritva   1:09:39 +17:43
5. 385 Kauppinen Jaana Suomussalmen rasti 1:10:31 +18:34
6. 392 Korhonen Sirpa Suomussalmen Rasti 1:10:49 +18:52
7. 407 Ahola Ahola   1:12:09 +20:12
8. 390 Pöllänen Pauliina   1:12:15 +20:18
9. 411 Ahola Hannele   1:12:58 +21:01
10. 423 Kuuri-Riutta Eeva KS 1:13:35 +21:38
11. 413 Kyllönen Kaarina   1:14:25 +22:28
12. 414 Karulouhi Karoliina   1:14:25 +22:28
13. 409 Vilhunen Tuuli   1:15:03 +23:06
14. 386 Pöllänen Henriikka   1:15:30 +23:33
15. 364 Heikkinen Leena-Mari Ristijärven Pyry 1:16:10 +24:13
16. 401 Härkönen Kaisa   1:16:14 +24:17
17. 363 Seppänen Johanna   1:16:15 +24:18
18. 370 Kemppainen Minna   1:17:57 +26:00
19. 389 Tella Päivi   1:17:58 +26:01
20. 403 Sundqvist Elin Nykarleby 1:18:34 +26:37
21. 404 Sundqvist Carina Nykarleby 1:18:34 +26:37
22. 377 Penttinen Tiina   1:20:59 +29:02
23. 428 Kalevo Heidi   1:23:52 +31:56
24. 367 Näränen Maiju   1:24:00 +32:03
25. 366 Granholm Johanna   1:24:00 +32:03
26. 393 Juntunen Iiris   1:24:15 +32:18
27. 394 Ripatti Helmi   1:24:15 +32:18
28. 384 Neiglick Linda   1:25:02 +33:05
29. 405 Vesterinen Maija   1:26:03 +34:07
30. 406 Aula Annina   1:26:03 +34:07
31. 397 Puustjärvi Päivi   1:26:04 +34:07
32. 415 Juntunen Tiina Metsähallitus 1:26:04 +34:07
33. 427 Holappa Aino-Maija   1:27:02 +35:05
34. 400 Leinonen Sofia   1:28:40 +36:44
35. 369 Ronkainen Tanja   1:30:20 +38:23
36. 382 Nyyssönen Roosa   1:30:33 +38:36
37. 381 Berg Heta Tyväret 1:30:34 +38:37
38. 425 Kela Jenni   1:31:13 +39:16
39. 379 Laakkonen Henna Tyväret 1:31:18 +39:22
40. 396 Kneckt Sonja   1:33:19 +41:22
41. 433 Vesterlund Tiina   1:34:30 +42:33
42. 391 Sivenius Paula   1:36:36 +44:39
43. 416 Klemetti Olga Metsähallitus 1:37:12 +45:15
44. 419 Taivalmäki Saija Polku-Pirkot 1:45:12 +53:15
45. 420 Salmi Ulla Polku-Pirkot 1:45:12 +53:15
46. 435 Ketola Paula   1:47:44 +55:47
47. 375 Ronkainen Marja-Leena Syötteen Ilves 1:47:45 +55:48
48. 421 Jeong Helena   2:07:40 +1:15:43

Pojat 10,0km 12-17v

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 359 Liuha Eikka Liuhan Laukka 1:05:25 +0

Tytöt 10,0km 12-17v

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 362 Rantala Hanna Rovaniemen taitoluistelijat 1:06:09 +0
2. 358 Liuha Vilma Liuhan Laukka 1:06:47 +0:38
3. 351 Vänskä Maya Ons08 1:13:06 +6:57
4. 357 Sundqvist Lisa Nykarleby 1:18:36 +12:27
5. 350 Härkönen Tytti Kajaani Gymnastics 1:22:40 +16:31
6. 361 Kela Elissa Rovaniemen Taitoluistelijat 1:33:55 +26:44

 

Verkkopalvelun alusta onstage © 2019 online.fi